מאמרים נוספים:

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלי וקיראו עוד תכנים

חוק יחסי ממון בין בני זוג התשל"ג- 1973 קובע את הכלל הבסיסי בכל הנוגע לרכוש וזכויות שצברו בני זוג- על פיו כל הנכסים, זכויות, רכוש, חובות, הלוואות, מכל מין וסוג- שנצברו מיום הנישואין ועד ליום הגירושין, יתאזנו בין הצדדים בחלקים שווים (העיקרון כמובן רלוונטי ותקף גם לזוגות ללא נישואין)

אבל את החריגים לחוק, ייתכן שאינכם מכירים.

 

החוק קובע שנכסים וזכויות שהתקבלו אצל אחד מבני הזוג בירושה או במתנה, יהיו שייכים לצד שקיבל אותם, והוא לא יצטרך לחלוק בהם עם הצד השני בגירושין.
לחריג זה יש גם "חריג לחריג"- במידה ונכסי הירושה/מתנה הללו נטמעו והתערבבו עם הנכסים שצברו בני הזוג במהלך הנישואין, הם עלולים להיחשב כמשותפים לבני הזוג ! כלומר- נכסי ירושה/מתנה אלו כן יאוזנו בין בני הזוג בעת גירושין. את החריג הזה יצרה פסיקת בתי המשפט אשר באה לפרש את כוונת הצדדים בסכסוכי גירושין שהגיעו אל דלתה.

 

מסקנות מהאמור: 


מסקנה 1# - קיבלתם ירושה/מתנה במהלך הנישואין? - או שתשמרו אותה בנפרד, או שתשתפו, אבל לעשות דבר אחד ולבוא לטעון בדיעבד לכוונה אחרת- זה לא עובד. קחו בחשבון.

מסקנה 2# - החלטתם להתגרש? יש אי אילו מורכבויות או אלמנטים לא שגרתיים כמו נכסי ירושה/מתנה שהתערבבו כך או אחרת עם שאר הכספים שלכם? דלגו על הליכים משפטיים והגיעו ישירות אל הליך גישור-גירושין. בגישור גירושין אנו מתייחסים אל החוק והפסיקה, אולם במקביל ניתן גם לתת משקל לרגש, מוסר, מצפון, כוונה, ואף לרקע של הדברים- כל מה שאתם תראו לנכון להעלות ולהגיד בגישור- לגיטימי. זה כמובן לא אומר שכל דבריכם יתקבלו על ידי בן הזוג השני אבל להבדיל מבית המשפט שהחלטותיו ניתנות תוך יישור קו עם החוק ועם ההלכה הפסוקה, הרי שבגישור אנו לא כפופים לכך, ולכן יש יותר מפתרון אחד לכל סיטואציה, ולפעמים בעזרת יצירתיות ניתן להגיע לתוצאה סבירה והגיונית שכולם יכולים לחיות איתה בשלום. 

 

מתלבטים? לא בטוחים איזה פתרון יכול להיות במקרה שלכם?
דברו איתי ונבדוק זאת ביחד.

 

כתובת המשרד:
רחוב קלאוזנר 2,
רעננה
09-7735419
054-4806911
iditalfa@gmail.com

קבלו במתנה את ״המדריך השלם לגירושין בראייה משפחתית״:


"המדריך מסביר בצורה פשוטה וברורה את היתרונות של גישור לגירושין, והקל עלינו
את ההחלטה לבחור בדרך הזו בכדי להתגרש במהירות ובצורה מכובדת ומשותפת, תודה!"

תודות מלקוחות